KOP Projesi Hayat Buluyor
KOP Projesi Hayat Buluyor
KOP Bölgesindeki Küçük Sulama Sistemlerinin Rehabilitasyonu ve Yaygınlaştırılması Amacıyla Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı (KÖSİP) Kapsamında 15 Milyon TL’lik Protokol İmzalandı.
25.6.2014 16:00:31

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Vali Murat Koca, KOP İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Vekili Erkan İsa Erat, İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer ve basın mensupları katıldı.
Protokol İmza töreninden önce bir konuşma yapan KOP İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, “ 3 yıldır uygulamakta olduğumuz Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde illerine 263 milyon liralık bir kaynak aktardık. Amacımız kırsal alanlara sahip bu 4 ilimizin köy ve beldelerini tarımsal sulama suyu karşılama ve daha modern tarım yaparak bu alanlarımızdaki insanlarımızın üretim kapasitelerini arttırmak, katma değeri yüksek meyvelerin ve sebzelerin üretilmesini yönlendirmektir. Bölgede uyguladığımız program Türkiye’nin en kapsamlı kırsal kalkınma programı sayesinde hane geliri artan yerlerden göçüde önlemiş olacağız. 5 yıllık bir süreçte 4 ile sulama alanında 350 milyon TL. kaynak aktarımı yapılacak ” dedi.
Vali Murat Koca ise konuşmasında; “Yer altı ve yerüstü sularının en verimli şekilde kullanılarak hanelerde gelir artışı olacağını ve gelirle doğru orantılı olarak ta göç olayının ortadan kalkacağını belirtti. Yapılacak olan bu yatırımın çok kısa bir sürede kendini amorti edeceğini söyleyen Vali Koca konuşmasının devamında Karaman’ın Yenilenebilir Enerji alanında yerini almaya başladığını ifade ederek enerji alanında yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için bölgenin bir cazibe merkezi haline gelmesi konusunda yürütülen çalışmaların emin adımlarla sürdüğünü dile getirdi.
Konuşmaların ardından Karaman İl Özel İdaresi bütçesine aktarılacak olan 15 Milyon TL. için protokol hayırlı olması dilekleriyle törenle imzalandı.

 KOP Projesi Hayat Buluyor
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN