Kmü’den Öğrencilerini Sevindirecek Düzenleme
Kmü’den Öğrencilerini Sevindirecek Düzenleme
KMÜ yönetimi, öğrencilerin bahar şöleni ve mezuniyet töreni kutlamalarına yönelik beklentilerini karşılamak amacıyla yeni bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor.
19.2.2013 13:45:55

Üniversite, öğrencilerini memnun edebilmek amacıyla 15 Şubat 2013 tarihinde bir toplantı düzenledi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yıldırım başkanlığında gerçekleşen toplantıya genel sekreter, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu yöneticileri ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi yetkilileri katıldı. Öğrenci Temsilcisi Sadet Cona’nın da hazır bulunduğu toplantıda KMÜ’nün 2012-2013 eğitim-öğretim yılı bahar döneminde öğrencilere yönelik ne tür etkinlikler düzenleyebileceği tartışıldı.
Toplantıda, tek bir hafta içerisine sıkıştırılan bahar şöleni yerine, dönem boyunca devam edecek çeşitli etkinlik günleri düzenlenmesi kararlaştırıldı. Bu kapsamda belirli tarihlerde kültür-sanat günleri, edebiyat günleri, sinema günleri, müzik günleri, spor günleri, yöresel yemek günleri, sağlık günleri gibi günler düzenlenerek öğrencilere değişik alanlarda birkaç gün boyunca doyurucu faaliyetler sunulması planlanıyor. Mezuniyet törenlerinin ise üniversite yönetimince belirlenecek tek bir günde toplu olarak yapılması yerine birkaç birimin bir araya gelerek düzenleyeceği daha etkin törenler şeklinde planlanması üzerinde çalışılıyor.
Toplantıda konuşan KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, “Dünyanın hiçbir yerinde Türkiye’deki üniversitelerde var olan bahar şenlikleri gibi bir uygulama yoktur. Çünkü üniversitelerin, insanları eğlendirmek gibi bir görevi bulunmamaktadır. Bununla birlikte biz öğrencilerimizi memnun etmek için her şeyi yapmaya hazırız. Bu toplantımızın ardından öğrenci temsilcilerimizle de bir araya geleceğiz ve onların taleplerini öğreneceğiz. Adımlarımızı öğrencilerimizin beklentilerine göre atmaya devam edeceğiz.”
Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, KMÜ’nün önceki yıllarda fiziksel yetersizlikleri olmasına karşın artık her türlü organizasyonu rahatlıkla yapabilecek imkanlara sahip olduğunun altını çizdi. Prof. Dr. Yıldırım, temel amaçlarının üniversitenin tesis ve imkanlarından öğrencileri en etkin şekilde yararlandırmak olduğunu sözlerine ekledi.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: KGRT Karaman Haber | Karaman Haber | Karaman'ın Sesi | Karaman Son Dakika | Ermenek | Ayrancı | Kazımkarabekir | Başyayla | Sarıveliler © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN