KMÜ’de DGS’ye Girecekler İçin Matematik Kursu
KMÜ’de DGS’ye Girecekler İçin Matematik Kursu
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KMÜSEM) tarafından üniversitedeki önlisans öğrencileri ve mezunları için ‘DGS Sayısal Hazırlık (Matematik) Kursu’ açılıyor. Kursta Dikey Geçiş Sınavında (DGS) çıkan sorular dikkate alınarak matematik temel bilgilerinin uygulamalı olarak anlatıldığı bir program uygulanacak.
20.11.2014 17:08:24

Son Başvuru Tarihi 12 Aralık

Meslek yüksekokulları öğrencileri ve meslek yüksekokulu mezunlarının kayıt yaptırabileceği kursa başvurular başladı. 12 Aralık Cuma günü mesai bitimine kadar sürecek olan başvurular iki farklı yerde yapılabilecek. KMÜ Kamil Özdağ Fen Fakültesindeki derslere katılmak isteyenler kayıt evraklarını KMÜ Rektörlük Binası zemin katta Sürekli Eğitim Merkezi görevlisine teslim edebilirken, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulundaki derslere katılmak isteyenler ise kayıt evraklarını Öğr. Gör. Fethullah Baldır'a teslim edebilecek.
13 Aralık 2014 ile 3 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan DGS Sayısal Hazırlık (Matematik) Kursu cumartesi günleri Kamil Özdağ Fen Fakültesi D-103 nolu salonda verilirken, Pazar günleri ise Kazım Karabekir MYO 101 nolu salonda gerçekleştirilecek.
DGS Sayısal Hazırlık Kursu kapsamında verilecek matematik eğitiminin içeriği ise şu şekilde olacak: Temel Kavramlar, Sayı Sistemleri, Bölünebilme, Obeb Okek, Rasyonel Sayılar, Sıralama/Basit Eşitsizlikler, Üslü İfadeler, Köklü İfadeler, Çarpanlara Ayırma, Oran/Orantı, Problemler, Kümeler, İşlem, Modüler Aritmetik, Permütasyon Kombinasyon, Olasılık, Üçgen
Çokgen ve Dörtgenler, Çember ve Daire, Katı Cisimler, Doğrunun Analitiği, Sayısal Mantık.
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN