Defterdar Heper: “Mali Müşavirler Teşkilatımızın Bir Parçasıdır”
Defterdar Heper: “Mali Müşavirler Teşkilatımızın Bir Parçasıdır”
25 Şubat–3 Mart tarihleri arasında kutlanan 24.Vergi haftası etkinlikleri kapsamında İlimiz Defterdarı Necmettin Heper, Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Canbay ve Gelir Müdürü Ahmet Çakmak Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasına ziyarette bulundu.
27.2.2013 11:44:04

Oda Yönetimi ve üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette Oda Başkanı Ali Ankaralı, “Devletimizin kurumları arasında Maliye teşkilatımız köklü devlet geleneğine sahip olan kurumların başında gelmektedir. Maliye teşkilatımız Osmanlı İmparatorluğunun beylik zamanlarında 1.Murad’ın emri ile kurulmuş olup o dönemde iki çeşit vergi ile görevine başlamış, bu vergi çeşitleri şer-i vergi ve örf vergi’dir. Zekâtın vergi olarak toplanması aslında teşkilatın milletimizin dokusu ile ne kadar özleştiğinin en büyük göstergesidir. Biz Mali Müşavirler olarak bu köklü teşkilatın bir parçası olmaktan büyük onur ve gurur duymaktayız. Teşkilatın Vergi Haftasını şahsım ve meslektaşlarım adına tekrar kutlarım” dedi.
Defterdar Necmettin Heper de, “Vergi Haftası her yıl Şubat ayının son haftası kutlanmaktadır. Vergi haftası etkinlikleri kapsamında teşkilatımızın bir parçası olan Siz Mali Müşavirleri ziyaret etmekteyiz. Ülkemizde hafta boyunca Vergi konusunda bilgilendirme faaliyetlerimiz devam edecektir” diye konuştu.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN