Tunuslu 12 İşadamı Karaman’daydı
Tunuslu 12 İşadamı Karaman’daydı
Mevlana Kalkınma Ajansı ve Karaman MÜSİAD ortaklığında Konya-Karaman Bölgesel İş Formu toplantısını ve görüşmelerini gerçekleştirdi. Karaman Grand Mesut Otelde gerçekleşen görüşmelere 48 yabancı iş adamının katılması beklenirken hava muhalefetinden dolayı Tunus’tan 12 iş adamı katıldı
29.11.2014 17:15:56

Mevlana Kalkınma Ajansına ait Karaman’da destek yatırım ofisinin bulunduğunu söyleyen MEVKA Koordinatörü Turgut Yokuş, “Destek yatırım ofisimizde, iş adamlarının ve yatırımcıların her türlü işlemlerini ve prosedürlerini alacağı teşviklere ilişkin bilgilendirme yapıyoruz. Ayrıca prosedürlerinin izin takibini tarafımızca yapıyoruz. Herhangi bir yatırımcı geldiği zaman teşvik belgesiyle ilgili bütün işlemlerin alınması da dahil, ücretsiz olarak yardımcı oluyoruz. İş adamlarının ya da yatırımcıların hangi teşviklerden yararlanabileceğine dair bütün bilgileri veriyoruz” dedi.

“Aralık ayı içerisinde 23 Milyonluk teklif çağrısına çıkılacak” diyen Yokuş, “Bu teklif çağrısına katılıp teşvik almanız bizim için çok önemli. Yüzde 50’ye kadar hibe desteği verilecek. Güneş enerjisinde 750 bin, diğerinde de 400 bine kadar hibe desteğimiz var. Bunlardan elinizden geldiğince yararlanmaya çalışın. Bu fon, Karaman ve Konya arasında paylaşılan bir paradır. Bizim asli görevimiz bölgesel gelişmişlik farklarını azaltmak olduğu için, yatırımcıların ve iş adamlarının bu teşviklerden yararlanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Yokuş’un konuşmalarının ardından karşılıklı iki alım heyeti görüşmelerine geçildi. Verimli geçen görüşmelerin ardından Tunuslu iş adamları görüşme yaptıkları şirket yetkilileriyle fabrikaları gezdi.  Önümüzdeki aylarda Bölgesel İş Formu Toplantılarının devamının yapılacağı bildirildi.
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN