Mehmet Akif Ersoy Fotoğraf Sergisi Açıldı
Mehmet Akif Ersoy Fotoğraf Sergisi Açıldı
İstiklal Marşı’nın kabulünün 92. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma günü etkinlikleri kapsamında Mehmet Akif Ersoy’a ait fotoğrafların bulunduğu sergi açıldı. Makro Markette gerçekleştirilen açılışa Vali Murat Koca, İl Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
7.3.2013 18:45:24

Mehmet Akif Ersoy'un hayatının okunması ve İbrahim Hakkı Keçeci'nin Türk Halk Müziğinden eserler seslendirmesiyle başlayan programda Gevher Hatun Koleji öğrencisi tarafından İstiklal Marşı’nın 10 kıtasının okunmasının ardından Vali Koca ve protokol üyeleri tarafından serginin açılışı gerçekleştirildi.
Vali Murat Koca Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'a ait olan ve bugüne kadar hiç yayınlanmamış olan fotoğrafları dikkatle inceleyerek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta'dan sergi hakkında bilgi aldı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından Mehmet Rüyan Soydan’ın arşivinden faydalanarak hazırlanan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bugüne kadar hiç yayınlanmamış 72 adet fotoğraflarından oluşan sergi 01-15 Mart 2013 tarihlerinde Makro Market Alışveriş Merkezinde ve 16-30 Mart 2013 tarihleri arasında ise Çeşmeli Kilisede halkın ziyaretine açık olacak.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN