81 İlden 81 Yıldız Eğitim Projesi’ne Judo Takımına Onursal Davet
81 İlden 81 Yıldız Eğitim Projesi’ne Judo Takımına Onursal Davet
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül’ün himayelerinde gerçekleştirilen 81 İlden 81 Yıldız” Projesinde bu yıl ilimizi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün alt yapısından yetişen ve Judo Milli takımına kadar yükselen Fikri Elitok seçildi.
8.3.2013 17:51:44

81 İlden 81 Yıldız Eğitim Projesi, Hayrünisa Gül'ün himayesinde, il Milli Eğitim Müdürlüklerinin iş birliğinde yürütülen sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirildi. Projeyle 81 ilden eğitimlerinde veya sporda başarılı, maddi imkânsızlık içinde bulunan orta öğretim kurumları 9.10.11. sınıf öğrencileri arasından valiliklerce seçilen 81 yıldızın eğitimine destek olunuyor.
Eğitime katkı konusunda toplumsal bilinçlendirmeyi arttırmak, bu konuda bireysel ve kurumsal açıdan topluma örnek olmak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nın önemine vurgu yaparak sağlıklı nesiller yetiştirmenin temel şartlarından biri olan spora dikkat çekmek, anne-baba ve tüm ilgililerin desteğiyle gençleri spora teşvik etmek, projenin başlıca hedefleri arasında yer alıyor.
Bayan Hayrünisa Gül'ün bu projesinde bu yıl ilimizi temsilen ilimizin alt yapısından yetişen ve Judo Milli takımına kadar yükselen Fikri Elitok seçildi. Proje kapsamında ilimizi temsil etmek için Cumhurbaşkanı Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül'ün kabul ettiği Milli sporcumuz ilimizde sporun ne kadar geliştiğinin en büyük kanıtı olarak nitelendirildi.
İlimiz Judo Antrenörü Ahmet Ömre Türe yaptığı açıklamada, “Bu proje geleceğin yıldızlarının kabul edildiği bir projedir. Buda İlimizde 4 yıldır aktif olarak judonun hızla geliştiğinin en büyük kanıtıdır. İlimiz adına gerek ulusal gerekse uluslar arası birçok organizasyonda başarı getirmiş ve getirmeye de devam edecektir. Fikri Elitok son 2 yılda ümitler kategorisinde ard arda Türkiye dereceleri alarak milli takım antrenörlerinin dikkatini çekerek milli takıma davet edilmiştir. Sporcumuzun başarılarının devamını geleceğini umut ederek kendisine bu yolda başarılar dilerim” dedi
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN