Karaman’da Hemsball 1. Kademe Antrenörlük Kursu Açılıyor
Karaman’da Hemsball 1. Kademe Antrenörlük Kursu Açılıyor
Karaman’da her yaştan insanın oynayabileceği zevkli ve eğlenceli bir spor dalı olan Hemsball branşı ile ilgili faaliyetlerin başlatılması planlanıyor. Bu faaliyetler doğrultusunda yeterli sayıya ulaşılması durumunda Hemsball 1.Kademe Antrenörlük kursu açılacak.
24.2.2015 15:45:48

Açılması düşünülen kursa katılım ile ilgili yeterli sayı oluşturulduğu takdirde Karaman’da Hemsball 1. Kademe Antrenörlük kursu açılacak. Kursa katılmak isteyenlerin Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne dilekçe ile başvurmaları gerekiyor.

İletişim:
Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü / Spor Servisi Birimi
Tel: 0338 213 16 61 - Dahili: 7715-7720
Hemsball Nedir?
Hemsball, her yaştan insanın oynayabileceği zevkli ve eğlenceli yeni bir spor dalıdır. Kapalı ve açık alanlarda rahatlıkla oynanabilir. Hemsball oynarken, topu tutabilmek ve servis atabilmek için mükemmel el-göz-ayak koordinasyonuna, yüksek odaklanma ve konsantrasyona, sahip olmak gerekir. Yeni Sporun ismi aşağıda belirtildiği gibi oyun esnasında ortaya konan performansın baş harflerinin birleşmesi sonucunda doğmuştur.
H = Hand (el),
E = Energy (enerji),
M = Move (hareket, hamle),
S = Stability (denge,istikrar),
BALL = (top)
Oyunun amacı, Hemsball topunu yerde bulunan Hemsball hedef tahtası üzerindeki Hemsball çemberinin içine, çembere çarptırtmadan göndererek rakip oyuncu ve ‘’oyuncuların’’ alanına yere değmesini sağlamak ve rakip oyuncu ‘’oyuncuların’’ aynı amaca ulaşmasını önlemektir. Oyun ve ‘’oyuncuların’’ rakip alana gönderirken topu ayak bastıkları tablalar dahil her türlü tutma hakları vardır.
Top oyuna kura atışı yapılarak başlanır kurayı kaybeden oyuncu servis atışını yapar. Servisi atan oyuncu topu çemberin içine atarak rakip alana gönderir. Sayı sistemi, topun çember içine değmesi, dışarı gitmesi veya bir oyuncunun hata yapmasına kadar devam eder. Sayı kazanan oyuncu servis atma hakkı kazanır. (Spor Servisi)
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN