Ünver: CHP’yi Karaman’da Eski Günlerine Kavuşturacağız
Ünver: CHP’yi Karaman’da Eski Günlerine Kavuşturacağız
Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Teşkilatı 29 Mart Pazar günü yapılan ön seçim sonrasında 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde Milletvekili adayı olarak birinci sıra adayı Mustafa Cem Kağnıcı ve ikinci sıra adayı Uygar Talay’ın belirlenmesinin ardından Grand Karaman Otel’de sabah kahvaltısında partililerle bir araya geldi.
2.4.2015 17:44:28

CHP İl Başkanı İsmail Atakan Ünver, Milletvekili adayları Mustafa Cem Kağnıcı, Parti Meclisi üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Ertuğrul ile partinin ileri gelenlerinin katıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Ünver, “Partimiz tarafından tüm Türkiye’de ön seçim uygulandı. 55 seçim noktasında 1 milyonun üzerinde katılım ile seçim sürecini atlattık. Bu ön seçim yapılan iller arasında Karaman’da vardı. Burada da biz başarılı bir ön seçim atlattık. Aday adaylarımızı aday statüsüne kavuşturduk. Yapılan seçimde Mustafa Cem Kağnıcı ve Uygar Talay adaylarımız oldu. Biz adaylarımızla birlikte 7 Haziran sürecimizi partililerimizin desteğiyle birlik ve beraberlikle girmek istiyoruz. Amacımız Karaman’da CHP’nin yine eski günlerde olduğu gibi milletvekili çıkarabilir bir konuma getirmek olacaktır. CHP Karaman’da bir bütün halinde 7 Haziran sürecini atlatacak ve başarılı olarak Karaman’da milletvekili çıkaracaktır. Birinci parti konumundaki AKP ile oy oranını kapatıp yeniden partimizi eski günlerine kavuşturacağız” dedi.

CHP Milletvekili adayı Mustafa Cem Kağnıcı’da, “Kalan 70 günlük sürede yapabildiğimiz, verebildiğimiz en büyük eforu sarfederek Karaman için çalışacağız. Karaman’ın CHP’li bir milletvekiline ve CHP iktidarını Ankara’da temsil etmeye ihtiyacı var. Partimiz buna son yıllarda aç. Bunun için ilimiz kenetlenmiş durumda. Bizde bu konuda gerekli gayreti ve çalışmayı göstereceğiz. Tabiî ki CHP’nin adayıyız. Ama Karaman’ın milletvekili olacağız. Türkiye’nin vekili, milletin vekili olacağız. Karaman’ın sorunlarını biliyoruz ve uzun süredir bu sorunlar üzerinde çalışıyoruz. Parti Meclisimizden sanırım gelecek hafta seçim bildirgemiz de çıkacak. Seçim bildirgemizde Genel Merkezimizin vaatlerini projelerini Karaman’ımızla sorunlarıyla bütünleyerek halkımıza anlatacağız” dedi.
Uygar Talay’da, gençlerin ülke yönetiminde söz sahibi olabilmesi için ön seçime girme kararı aldığını belirterek, “Partililerimizde sağolsun bizi ikinci sıraya getirdiler. Oy kullanan tüm partililere teşekkür ediyorum. Biz genç bir kadroyuz ve inşallah 7 Haziran’da Karaman’da ve Türkiye’de iktidarı ele geçireceğiz” diye konuştu.
CHP Parti Meclisi üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Ertuğrul’da, “Türkiye genelinde yapılan ön seçimlere büyük bir katılım oldu. İnşallah bu katılım 8 Mart sabahı da Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yaparak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan koltuğuna oturtacaktır. CHP’nin bu seçimlerde halka dokunan, halkla temas eden çok ciddi projeleri var. Son iki aydır Genel Başkanımız bir tanesini sık sık gündeme getirdi. İki dini bayramda emeklilere birer maaş ikramiye vereceğim dedi. Önce olur mu yav diyen Başbakan son üç gün öncesinde bende maaşı bin liranın aşağısında olan emeklilere ayda 100 lira vereceğim dedi. Hani olmuyordu. Bunun ötesinde atanamayan öğretmen kalmayacaktır diyordu Genel Başkanımız, hemen torba yasa ile atanamayan öğretmenlerle ilgili kadro çalışmaları yapılmaya başlandı. CHP muhalefet görevini en iyi şekilde yapıyor” dedi.
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN