KMÜ’de “Mikro Beden Dili Ve Profesyonel İletişim” Anlatıldı
KMÜ’de “Mikro Beden Dili Ve Profesyonel İletişim” Anlatıldı
KMÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi ile KMÜ Sosyoloji Öğrenci Topluluğunun ortak organizasyonuyla üniversiteye gelen Tuğba Özdenal, KMÜ Karamanoğlu Mehmetbey Konferans Salonunda “Mikro Beden Dili ve Profesyonel İletişim” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.
14.3.2013 17:21:50

Kişisel Gelişim, İletişim ve Mikro Beden Dili Uzmanı Tuğba Özdenal, 13 Mart 2013 Çarşamba günü saat 15.30’da KMÜ’lü öğrencilerle buluştu. Etkinliğe KMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karataş ile Prof. Dr. Kemal Esengün, KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekci, Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Nuriye Ulu, üniversitenin akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Tuğba Özdenal, söyleşisinde başarılı olmanın ilk şartının yapılan işin sevilmesi ve isteyerek yapılması olduğunu söyledi. Özdenal, katılımcılara kötü motivasyon yönünde yapılacak konuşmalara kulak asmamalarını ve ”Sen yapamazsın” diyen insanları dinlememelerini önerdi.
İnsanları mutlu edecek önemli faktörlerden birinin de ön yargılardan uzaklaşmak olduğunu dile getiren Özdenal, önyargının yıkılmasının altı yıl sürdüğünü kaydetti.
Konferans Salonunda bulunan katılımcılarla diyaloglar kurarak sunum yapan Tuğba Özdenal’ın söyleşisi renkli anlara da sahne oldu. Empatiyi “Ben onun yerinde olsam ne yapardım diye sorabilmektir” şeklinde tanımlayan Özdenal’ın, konuyu katılımcılar arasından seçtiği altı kişi üzerinden anlatması büyük alkış aldı.
Beden dili ile ilgili bilgiler aktaran Tuğba Özdenal ”İnsanın yapmış olduğu her hareket beden dili değildir. Ancak son dönemlerde her hareket beden dili zannediliyor.” diye konuştu. Beden dilinde en önemli noktanın gözlem olduğunu da sözlerine ekledi.
Tuğba Özdenal yalan konusuna da değinerek, “Yalan konusunda profesyonel olanlar kadınlardır. Çünkü bir kadın doğuştan iletişim uzmanıdır.” dedi. Yalan söyleyen insanların göz iletişimi kurmadıklarını ifade ederek, yalan söyleyenlerin beden dilinde kendilerini nasıl ele verdiklerini şu şekilde açıkladı: “Genelde kadınların yanakları kızarır, erkekler ise yakaları ile oynarlar.”
Öfke ve stres kontrolüyle ilgili deneyimlerini paylaşan Özdenal, “Öfkelenmeye başladığınız anda sağ elinizle boynunuza masaj yapın. Bu hareket kalp ritminizdeki dengeyi sağlayarak, sizi sakinleştirecektir.” diye konuştu. Öfkeli kişilerle karşılaşıldığında ise kesinlikle o kişiye soru sorulmamasını önerdi.
Keyifli ve renkli geçen söyleşinin sonunda Kişisel Gelişim, İletişim ve Mikro Beden Dili Uzmanı Tuğba Özdenal’a Prof. Dr. Mehmet Karataş tarafından plaket takdim edildi.
 

KMÜ’de “Mikro Beden Dili Ve Profesyonel İletişim” Anlatıldı
KMÜ’de “Mikro Beden Dili Ve Profesyonel İletişim” Anlatıldı
KMÜ’de “Mikro Beden Dili Ve Profesyonel İletişim” Anlatıldı
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN