İş Dünyası KMÜ’de Deneyimlerini Paylaştı
İş Dünyası KMÜ’de Deneyimlerini Paylaştı
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Öğrenci Konseyi ve Bilinçli Gençler Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen “İş Dünyası” konulu söyleşinin konukları Konya TUSKON (Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu) temsilcisi Mehmet Ulaşan ve iş adamı Hüseyin Akış oldu.
15.3.2013 17:29:09

Üniversitenin Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, KASİAD Genel Sekreteri Faruk Özdemir, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Mehmet Ulaşan söyleşide gençlerin TUSKON’u yakından tanımaları amacıyla işleyişleri ve çalışmalarına ilişkin bilgiler paylaştı. Konfederasyonun Türkiye’nin 7 bölgesindeki federasyonların birleşmesiyle oluştuğunu ve Konya olarak 17 federasyonu himayelerinde bulundurduklarını söyledi. Ulaşan, “TUSKON dünyanın her tarafına hızla açılan ve büyüyerek faaliyetlerine devam eden bir kuruluştur.“ dedi.
Öğrencilere iş hayatına yönelik deneyimlerini aktaran Ulaşan, “Hayatınızda karşınıza çıkan çeşitli imkânlar konusunda müzakere yaparak bir karar verirseniz başarıyı yakalarsınız.“ diye konuştu. Ön yargıların kırıldığı ve hayata geniş açıyla bakıldığı zaman iş yaşamında önemli yerlere gelinebileceğini belirtti. Girişimcilik konusunda da görüşlerini aktaran Ulaşan şunları söyledi: “Ulusal rekabette küçükseniz dünyada yeriniz olmaz. Onun için güçlerinizi birleştirerek büyük ölçekli şirketler kurmanız gerekiyor.”
İş adamı Hüseyin Akış kendi iş hayatında yaşadığı zorlukları gençlerle paylaşarak onlara tavsiyelerde bulundu. Akış şöyle konuştu: “Asla ilk hedefiniz çok para kazanmak olmasın. Kalitenizi ortaya koyarsanız tercih edilen siz olursunuz. Her zaman biz olma ruhunu içinizde taşıyın.”
Hüseyin Akış, gençlerin yeni bir işe başlamak istediklerinde mutlaka tecrübe sahibi kişilerle konuşması gerektiğinin altını çizdi. Akış, “Hayatta hiçbir zaman araştırmaktan, öğrenmekten çekinmeyin, gelişin, geliştirin.” dedi.
Söyleşi sonunda Prof. Dr. Sabri Gökmen tarafından Mehmet Ulaşan ve Hüseyin Akış’a onurluk takdim edildi. Yapılan çekilişin ardından da bir öğrenci tablet bilgisayar kazandı.
 

İş Dünyası KMÜ’de Deneyimlerini Paylaştı
İş Dünyası KMÜ’de Deneyimlerini Paylaştı
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN