Hemşerilerimiz Rotterdam’ın Merkezinde Simit Sarayı Açtı
Hemşerilerimiz Rotterdam’ın Merkezinde Simit Sarayı Açtı
Türkiye’de marka haline gelen ve yurtdışında birçok ülkede şube açmaya devam eden Simit Sarayı’nın, Rotterdam merkezdeki şubesini 2 hemşerimiz (franchising olarak) açtı. henüz resmi açılışın yapılmadığı şubede, politikacı ve basın mensupları bir araya gelerek Hollanda ve Türkiye gündemini değerlendirdiler.
19.3.2013 12:11:42

Haber – Foto: Mehmet Ali Topcu
Aslen Karaman ili Çatak köyünden olan Mustafa Duyar ve Mustafa Korkmaz tarafından Rotterdam’ın merkezindeki Meent caddesinde açılan yeni Simit Sarayı şubesinde bir araya gelen Hollanda´daki Türk kökenli politikacılar ile Türk basını, son güncel konuları konuşma fırsatı da buldular.
Simit Sarayı’nın Rotterdam Meent 15 numaradaki şubesinde gerçekleşen toplantıya Hollanda Sosyal Demokrat İşçi Partisi (PvdA) Milletvekili Tunahan Kuzu, Rotterdam Anakent Belediye Meclis Üyesi Zeki Baran, Charlois İlçe eski belediye başkan yardımcısı Lionel Martijn, IJsselmonde İlçesi belediye meclis üyesi Necat Kaya, Crooswijk-Kralingen İlçesi belediye meclis üyesi Oktay Ünlü, Rotterdam Anakent eski Belediye Meclis üyesi Ahmet Yıldırım, Hollanda Çataklılar Derneği Başkanı Mustafa Koçak ve basın mensupları katıldı.
İşletme müdürü Seda Aslan tarafından yönetilen toplantıda bir konuşma yapan işletme sahibi Mustafa Duyar, “Şehrin merkezine açtığımız bu yeni şubemizle, Hollanda´da yaşayan insanların ayağına İstanbul´u getirdik. Konseptimiz Türkiye´deki diğer şubelerimiz ile bire bir aynı. Elbette kalitemizde aynı ve aynı kalacak. Günlük yaklaşık altmış bin kişinin uğradığı Blaak-Merkez pazarının hemen yanındaki şubemizde güleryüzlü bir şekilde müşterilerimize hizmet edeceğiz" dedi.
Milletvekili Tunahan Kuzu, “Dünyadaki global krize rağmen bu tür işletmelerin açılması çok önemli. Hem bölgelerinde iş istihdamı sağlıyorlar, işsizliğin asgari düzeye düşürülmesine katkıları oluyor hem de insanların gönül rahatlığı ile gelip oturacakları tesisler kuruyorlar. Umuyorum ki yatırımcılarımız bu tür yeni mekanlar açmaya devam ederler" şeklinde konuştu.
Toplantıda ayrıca Rotterdam Anakent Belediye Meclis Üyesi Zeki Baran, Charlois İlçe eski belediye başkan yardımcısı Lionel Martijn, IJsselmonde İlçesi belediye meclis üyesi Necat Kaya, Crooswijk-Kralingen İlçesi belediye meclis üyesi Oktay Ünlü, Hollanda gündemi ile alakalı kısa birer konuşma yaptılar.
Daha sonra konuklara Simit Sarayı simit eşliğinde kahvaltı ikramında bulundu.
Öte yandan Hollanda’da yaşayan Çataklılar Derneği tarafından, sosyal-kültürel-sportif ve sanatsal faaliyetler yapmak için kurulan ‘Hollanda Çataklılar Derneği’, hemşerileri tarafından hizmete açılan Simit Sarayı şubesini ziyaret ederek, ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundular.
Hollanda Çataklılar Derneği Başkanı Mustafa Koçak, “Köylümüz ve yakın arkadaşımız olan Mustafa Duyar ve Mustafa Korkmaz tarafından hizmete açılan bu müessesenin hayırlı ve bol kazançlı olmasını diliyoruz.” açıklamasında bulundu.
İşletme sahibi Mustafa Duyar, işyerinin resmi açılışını kısa bir zaman içinde, geniş bir katılımla yapacaklarını, açılışa tüm vatandaşlarımızı davet edeceklerini de söyledi.
 

Hemşerilerimiz Rotterdam’ın Merkezinde Simit Sarayı Açtı
Hemşerilerimiz Rotterdam’ın Merkezinde Simit Sarayı Açtı
Hemşerilerimiz Rotterdam’ın Merkezinde Simit Sarayı Açtı
Hemşerilerimiz Rotterdam’ın Merkezinde Simit Sarayı Açtı
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN