İlkokul Öğrencilerinden Duvar Gazetesi
İlkokul Öğrencilerinden Duvar Gazetesi
Karaman’da, Karamanoğlu Mehmet Bey İlköğretim Okulu öğrencileri yaklaşık bir yıldır kesintisiz olarak `Kombidig` adını verdikleri duvar gazetesi çıkarıyor.
10.12.2012 12:06:20

Gazetenin editörlüğünü yapan Matematik Öğretmeni Hikmet Kurt, hiç olumsuz haber yapmadıkları duvar gazetesinde ana hedeflerinin olumlu haberlerle öğrenci ve velilere yönelik bir yayın anlayışı benimsediklerini söyledi. Kurt, bu yayın anlayışı nedeniyle okul, öğretmen, öğrenci ve velilerinin ilgisini çektiklerini dile getirerek, Türkiye’de yayın yapan yerel ve ulusal basının da yapıcı haberlerle topluma çok şey kazandıracağını kaydetti. Haber yapan öğrencilerle habere konu olan öğrencilerin de memnun olduğunu sözlerine ekleyen Kurt, facebook sayfasından paylaşılan haberlerle velilerin Kombidig duvar gazetesini takip ettiklerini bildirdi.
Haberin mutfağında yer alan öğrencilerden Zehra Küçüker, 1 yıldır yaklaşık 34 kez yayınlanan duvar gazetesinin kendisine ve arkadaşlarına farklı bir heyecan yaşattığını, tecrübe kazandırdığını söyleyerek okuldan mezun olsa da bu tür bir çalışmanın içinde olmak istediğini belirtti.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN