Mevka Girişimcilik İçin Avrupa’da
Mevka Girişimcilik İçin Avrupa’da
Ulusal Ajans’ın 2014 Teklif Çağrısı döneminde 600 proje arasında ilk 10’a giren Mevlana Kalkınma Ajansı’nın başvurmuş olduğu `Uygulamalı Girişimcilik Eğitmen Eğitimi` adlı proje için, 30.12.2014 tarihinde Ulusal Ajans ile Mevlana Kalkınma Ajansı arasında sözleşme imzalanmıştı. Uygulamalı Girişimcilik Eğitmen Eğitimi isimli projenin, proje ortağı kurumlar ise, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ve Karaman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü oldu.
12.8.2015 15:12:49

Ulusal Ajans ile imzalanan proje kapsamında 16-23 Ağustos 2015 tarihleri arasında Portekiz'de 1 hafta süre ile Girişimcilik Eğitmen Eğitimi ve girişimcilere verilen destekler, destek veren kurumların yapısı ve girişimci finansmanı gibi konularda eğitim alınacak.
Konuyla ilgili olarak MEVKA’dan yapılan açıklamada, “Yerel kalkınma, bilgili ve nitelikli girişimci potansiyelinin varlığı ile mümkündür. Bu kapsamda bölgemizdeki girişimcilerin eksiklerinin belirlenmesi, bu girişimcilerin Avrupa standardında eğitim alabilmesi, yeteneklerinin geliştirilmesi, girişimcilere verilen destek mekanizmaları konusunda farkındalıklarının artırılması önemlidir. Bu belirtilen hususların ele alınacağı eğitimler kapsamında, 14 kişilik ekip Portekiz’de Girişimci Eğitmeni olarak yetiştirilecektir. Ayrıca Farklı kurumların yer aldığı proje ortakları arasında bilgi alışverişi ortak çalışma kültürünün de oluşması sağlanacaktır. Proje sonucu bölgedeki girişimcilik konusunda eğitimler ve destekler yeniden değerlendirilerek girişimcilerin kalkınmaya yönelik katkılarının artırılması amaçlanmaktadır” dendi.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN