KMÜ Öğrencilerinden İki Bronz Madalya
KMÜ Öğrencilerinden İki Bronz Madalya
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri ve aynı zamanda milli sporcularımız olan Furkan Asena Aydın ve Nur Tatar, 28. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunlarında bronz madalya kazandı.
20.8.2015 17:58:58

Güney Kore'nin Gwangju kentinde düzenlenen oyunların taekwondo ayağında 73 kiloda mücadele eden Furkan Asena Aydın, Alman rakibini mağlup ederek çeyrek finale çıktı. Bu turda da Polonyalı rakibini yenen Furkan Asena Aydın yarı final maçında ise Hırvat rakibine mağlup olarak bronz madalya elde etti.
67 kiloda yarışan Nur Tatar ise ilk turu maç yapmadan geçerek, ikinci turda İranlı, çeyrek finalde ise Güney Koreli rakibini mağlup etti. Yarı finalde Çinli rakibine yenilen Nur Tatar, oyunları bronz madalyayla tamamladı.
Türkiye Üniversite Sporları Federasyon Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer de milli sporcuların elde etmiş oldukları başarılardan dolayı bir tebrik mesajı yayınlayarak, “Ülkemize bu gururu yaşatan öğrenci sporcularımızı ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini bu başarıdan dolayı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN