KMÜ’de “Kültür, Sanat Ve Spor Etkinlikleri” Başladı
KMÜ’de “Kültür, Sanat Ve Spor Etkinlikleri” Başladı
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) “Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri” kapsamında düzenlenen spor müsabakalarının açılışı gerçekleştirildi.
28.3.2013 18:29:03

Spor etkinlikleri çerçevesinde üniversitenin personel ve öğrencilerinden oluşan takımlar futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, kort tenisi ve satranç branşlarında mücadele vermeye başladı.
Spor karşılaşmalarının ilki, üniversitenin yeni spor tesislerinde 27 Mart 2013 Çarşamba günü saat 12.00’de Aslanlar ve Parçalona adlı öğrenci futbol takımları arasında oynandı.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen açılış maçına KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekci, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Çevik, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selahattin Akpınar, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Abdülbaki Pınar ile çok sayıda öğrenci ve personel katıldı.
Maçın başlama vuruşunu yapan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen “Dostluk içinde müsabakaların geçmesini diliyorum. Rekabetin olmadığı yerde rekor da olmaz. Bu yüzden etkinlikler kapsamında her branşta kaliteli maçların oynanacağına inanıyorum.” diye konuştu.
Açılış maçında yüzü gülen taraf Aslanlar’ı 13-1 skorla yenen Parçalona oldu.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN