Ahmet Büyükemre Sevgiyle Anıldı
Ahmet Büyükemre Sevgiyle Anıldı
İlimizde doğup büyüyen ve daha sonra iş yaşamını İstanbul’da kuran ve buraya yerleşen İstanbul Karamanlılar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın kurucu üyelerinden Ahmet Büyükemre ölümünün 40. gününde ailesi, dostları ve sevenleri tarafından anıldı.
1.12.2015 17:49:36

29 Kasım Pazar günü İKEV Karamanevi’nde gerçekleştirilen anma programında Ahmet Büyükemre’nin ruhu için mevlid okutuldu.
Daha sonra Büyükemre’nin kızı Çisel Büyükemre Gök “Bugün babamın bize veda edişinin 40. günü. Ailesi olarak yokluğunu ne kabullenebildik, nede yokluğuna alışabildik. Onu çok özlüyoruz. Babamızla baba, evlatlarıyla konuşan, dertleşen sanki bir abiydik. Bütün sevenlerini burada gördükçe ne kadar dostu olduğunu gördük ve yaşadık. Bu sevgi eksilmeyecek ve aziz hatıralarıyla yaşayacak” dedi.
Sırasıyla İKEV kurucu Başkanı Suat Sözer, eşi Nermin Büyükemre, damatları Mert ve Mehmet, İKEV Yönetim kurulu üyesi ve ortağı Haluk Tuncel, eşi Mebruke Tuncel ve konuşma yapmak isteyenlere söz verildi. Ahmet Büyükemre anlatıldı.
Her zaman olduğu gibi tüm İKEV çalışmalarına, sevincine, açılışına, temel atma törenine, Belgrad ormanlarında yapılan pikniklere katılan kuruluş olan KGRT’de oradaydı.
KGRT kurucusu Medeni Yavuzaslan ve eşi Fatma Yavuzaslan’la katılanlar arasındaydı. Bir yandan Karaman’da çektikleri Ahmet Büyükemre slaytını gösterirken, diğer taraftan kürsüye gelip söz alanları kaydederek Karaman’a döndüler.
Ayrıca yine her zaman olduğu gibi Karamanlı hemşerilerine kol kanat geren ve her türlü çalışma ortamına girerek elini taşın altına koyan Karamanlıların sevip saydığı Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru ve eşi Zafer Duru’da elleri boş gelmeyip kuru kıyma ve mayalı ekmek getirerek Ahmet’in ruhuna okutturulan mevlitten sonra ikramda bulundular.
Suat Sözer’in bizzat elleriyle hazırlattığı Arabaşı çorbası ve pilav üstü tas kebabı da güne katılan konuklar tarafından afiyetle yenildi.
Yine arkadaşı ve dostu olan Haluk Tuncel ve eşi Mebruke Tuncel’in hazırladığı mevlid şekeri ve hatim duası kitabı gelen konuklara dağıtılarak dualar istendi.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN