Hataylılar Dernekleşiyor
Hataylılar Dernekleşiyor
Hatay’da doğup büyüyen ve daha sonraları da Türkiye’nin dört bir yerine dağılan Hataylı hemşerilerimiz gittikleri her bölgede dernek kurarak kendi yaşam, örf ve adetlerini yaşatmak için uğraş veriyorlar.
12.1.2016 17:01:28

İlimiz Karaman’da da yaşayan Hataylılar, geçtiğimiz gün Grand Karaman Otel’de bir araya gelerek tüzük yazılımında görüş alışverişi yaptılar. Bu oluşuma önderlik eden Mümine Hatun Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Ahmet Aslan ile Grand Otel Genel Müdürü İbrahim Kaynak, “İlk tespitlerimize göre Karaman’da yaşayan 200’e yakın Hataylı hemşerimiz bulunuyor. Yaşadığımız bu güzel coğrafyada kendi gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak için bir dernek kurmak istiyoruz. İlk toplantısını da burada gerçekleştiriyoruz. Hatay’daki yaşadığımız örf ve adetleri Karaman’da da yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Yani anlayacağınız Karaman halkından gördüğümüz yakınlığı ve yaşam tarzlarını da bizim yaşam tarzımızın içerisine karıştırarak güzellikleri ortaya çıkaracağız. Sağolsunlar KGRT kurucusu Medeni Yavuzaslan’da davetimize icabet ederek katıldılar. KGRT yayın kuruluşlarıyla halkımıza vermek istediğimiz mesajları yayınlamalarını istiyor ve bekliyoruz” dediler.
KGRT kurucusu Medeni Yavuzaslan’da yaptığı konuşmada, “Lafımın ilk başında her nedense Hatay’a ve Ha taylılara büyük saygı duyuyorum. Bizim vazifemiz İstanbul, İzmir, Mersin, Ankara, Hollanda, Belçika’da yaşayan Karamanlı hemşerilerimizin etkinliklerini gerek giderek, gerekse de bilgi edinerek Karaman’a taşıyoruz. Bundan böylede Hatay’ı Karaman’a, Karaman’ı Hatay’a taşıma gibi bir görevi üstleniyoruz. Her çağrıldığımızda, her toplantınıza katılarak sizlerden gelecek olan haberleri vermeyi bir borç biliriz” dedi.

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN