Kadrolu Atletizm Antrenörlerine Yönelik Gelişim Semineri Yapıldı
Kadrolu Atletizm Antrenörlerine Yönelik Gelişim Semineri Yapıldı
Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı ve Atletizm Federasyonu Başkanlığı ile işbirliği içerisinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinde kadrolu olarak görev yapmakta olan Atletizm antrenörlerine yönelik “Gelişim Semineri” 18-20 Mart 2016 tarihlerinde Afyonkarahisar ilinde gerçekleştirildi.
28.3.2016 16:38:12

Seminerin açılış programını Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altınsoy, Spor Eğitimi Dairesi Başkanı Dr. İsmail Gedikli ve Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar tarafından yapıldı.
Söz konusu seminere 60 il müdürlüğünden 134 atletizm antrenörü katılmış olup seminerde; Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı ve Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığının uzman kişilerince, Spor Eğitimi ve antrenörlerin çalışma usul ve esasları, Spor yaralanmalarında ilk yardım, Spor beslenmesinde güncel yaklaşımlar, Sporcularda besinsel ergojenik yardım, Ergen ve çocuk sporcuların gelişimsel özellikleri, Sporcularda zihinsel antrenman planı hazırlama konularında eğitimler verildi.
Seminerin federasyon başkanlığına ayrılan bölümünde Atletizm Federasyonu Başkanlığı temsilcileri, yurt dışından katılan uzman antrenörler ve çeşitli üniversitelerin öğretim görevlileri tarafından atletizmin atlama, atma, mesafe ve sprint dallarında; Atletizmde antrenman periyotlaması, Antrenman bilgisi, Antrenman etkisinin dönüşümü, Dopingle mücadele, Teknik ve Taktik saha uygulamaları konularında eğitimler verildi.
Düzenlenen seminerin kapanış oturumunda antrenörlerin görüş, öneri ve istekleri alınmış olup katılımcı ve eğiticilere seminer katılım belgeleri dağıtılarak seminer sona erdi.

Kadrolu Atletizm Antrenörlerine Yönelik Gelişim Semineri Yapıldı
Kadrolu Atletizm Antrenörlerine Yönelik Gelişim Semineri Yapıldı
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN