Ebru Akili


Ebru Akili

 

İyi ki Varsın Dediklerimizde Gönül Gözü Engelli ve Emekliler Evi
“Gönül ne kahve ister ne kahvehane, Gönül sohbet ister kahve bahane”
18.1.2018 - 11:47 - 432 kez okundu
Bu güzel sözler ne kadar can tazeliğimizi korur. Misafir ağırlamakta misafirliğe gitmekte ayrı ayrı güzel. Çünkü misafirliğin temelinde sevgi vardır, saygı vardır, hürmet vardır.
Bugün yolum Türk Dil parkı içerisinde engelliler ve emekliler için hizmet veren “Gönül Gözü Engelli ve Emekli Evi”ne düştü. İçeriye adımımı atar atmaz çok sıcak içten bir karşılama ile karşılanmak ayrı bir içimi ısıttı. Yaşlılarımızın, engellilerimizin ve emeklilerimizin tek çatı altında toplandığı, paylaşımlar yaptığı, bir şeyler öğrenmenin heyecanını yaşadığı bir atmosferi solumak… Bire bir yapılan çalışmaları dinlerken benim aldığım haz emin olunki bu güzellikleri anlatmada yetersiz kalacak.
Kurslara can veren Filografi sanatı öğreticisi Sezen Orbay Gülten’le yaptığım söyleşide kursların haftada 4 gün Pazartesi-Perşembe günleri arası sabah 10’dan akşam 5’e kadar açık olduğunu ve emeklerinin ilk karşılığının 04 Aralık 2017 tarihinde Engelliler Günü münasebetiyle sergilendiğini öğrendim. Hocamızın sergiyi ve kursu anlatırken o yüzündeki mutluluk inanın bana görülmeye değerdi.
Unutulmaya yüz tutmuş sanatlar arasında yer alan ve kökeni asırlar öncesine dayanan filografi sanatı nedir, nasıl yapılır dediğinizi duyar gibiyim. Psikoterapi olarak kullanılan filografi sanatında ortaya çıkan ürünler Sezen Hoca ve öğrencilerle daha da ayrı bir önem kazanıyor. Bu sanatı yerinde görüp deneyimlemenizi mutlaka isterim.
İşyerime geldiğimde orada yapılan çalışmalar, verilen emek, sabır ve dahası mutluluktu geride aklımda kalanlar. Gözlerimi kapadığımda göz önüme gelen ve yüzümde içimi ısıtan bir tebessüm belki yetersiz kalır benim ruh halimi anlatmaya. Bu güzellikleri görüp sessiz kalmak istemedim ve bu mutluluğun paylaştıkça çoğalacağını düşündüm.
Sizlerin de yolu mutlaka bir gün güzel bir sohbetle bu güzellikleri yerinde görmeye çıksın…
İyi ki varsınız Sezen Hocam,
İyi ki varsınız Gönül Gözü Engelli ve Emekli Evi…
Yazara Ait En Çok Okunan Yazılar

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN