Yaz Spor Okulları Miniklere Kapılarını Açıyor
Yaz Spor Okulları Miniklere Kapılarını Açıyor
Bu yıl `Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın` sloganıyla Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Yaz Spor Okulları faaliyetleri kayıtları devam ediyor.
20.6.2013 14:30:54
Gençlik ve Spor Bakanlığı, çocuklarımızın yaz aylarındaki vakitlerin daha verimli geçirebilmesi için ‘Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın’ sloganıyla yaz spor okullarının kapılarını miniklere sonuna kadar açıyor.
Türkiye’nin 81 ilindeki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri tarafından yürütülecek yaz spor okulları, okullar biter bitmez faaliyetlerine başladı.
ÇOCUKLARIMIZ SPORA YÖNLENDİRİLECEK
Büyüyen, gelişen ve genç nüfusa sahip ülkemizde gençlik ve spor eğitimi faaliyetlerinin önemi her geçen gün daha da artıyor. Bu amaçla çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı yaratmak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla, 81 il merkezi ve ilçelerimizde her yıl uygulanan spor merkezleri bu yaz çocuklarımızın spor yapabilmesi için daha verimli kullanılacak. Bugüne kadar başarıyla uygulanan ‘İl Spor Merkezleri’ her geçen gün daha geniş kitlelere hitap ediyor. Yaz spor okullarımız her yıl illerin spor tesisleri, eğiticileri, okulların tatil oluşu esas alınarak Haziran ayında faaliyete başlıyor. 05-18 yaş grubundaki çocuk ve gençler için,17 branşta “Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın” İl Müdürlüğümüzce faaliyetlere başladı.
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN