Karaman Polis Meslek Yüksek Okulu Binası Tamamlanıyor
Karaman Polis Meslek Yüksek Okulu Binası Tamamlanıyor
İnşaatı yaklaşık bir yıldır devam eden Polis Meslek Yüksek Okulu`nun inşaat çalışmaları bu yıl tamamlanıyor.
13.8.2013 16:59:56

Ekonomik ve sosyal yönden de ilimize büyük katkı sağlayacak olan PMYO aktarılan kaynaklarla normal bitiş tarihi olan 05.05.2014 tarihinden önce bitirilecek. İşin bitirilmesi için planlanan tarih ise Eylül 2013. Karaman’a kurulması için uzun süre mücadele edilen Polis Meslek Yüksek Okulu önce bürokratik engeller yüzünden bir türlü ihale edilememişti.
Ancak, yeni bir projenin kabul edilmesi ve Devlet Planlama Teşkilatı’nın gerekli olan parayı göndermesi ile birlikte Polis Meslek Yüksek Okulu’nun ihalesinin yapılması 26 Kasım 2010 tarihinde gerçekleşmişti. Aradan geçen zaman içerisinde okul sahasında bulunan eski METEM Binalarının Emniyet Genel Müdürlüğü’nce kabul edilmemesi, yeniden proje çalışmaları yapılması gibi nedenlerle okulun Karaman’a yapılması gecikmiş oldu.
Bu arada, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri ve müteahhitle ilimiz Milletvekilleri Mevlüt Akgün ve Lütfi Elvan birlikte yaptıkları görüşmeler sonunda İçişleri Bakanlığı, DPT’den sorumlu Devlet Bakanı, Emniyet Genel Müdürü ve DPT Müsteşarının da projeye katkılarıyla bugün tamamlanma noktasına gelen Karaman Polis Meslek Yüksek Okulu tamamlandığında ilimiz modern bir okula daha kavuşmuş olacak.
500 öğrencinin eğitim göreceği okul için 20 milyon liralık bir bütçe ayrıldı. Bütçenin 16,5 milyon harcandı kalanı ise bu yıl tamamlanacak. Okul önümüzdeki yıl öğrenci alacak ve eğitimine başlayacak. 112 bin metrekare alanda hizmet verecek, 25 bin m2 kapalı alanda okul, idari binalar, kapalı spor alanları ile dışarıda futbol sahası spor alanları yer alıyor.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN