TUSELOG Çalıştayı Karaman’da Yapılacak
TUSELOG Çalıştayı Karaman’da Yapılacak
İlimiz, Karaman Belediyesi’nin de içinde bulunduğu ve bir çevre projesi olan TUSELOG Projesi’ne ev sahipliği yapıyor. Projede, İsveç’ten Linköping Belediyesi, Burdur Belediyesi, Erzincan Belediyesi, Malatya Belediyesi ve Karaman Belediyesi yer alıyor.
9.9.2013 18:22:56

TUSELOG Projesi kapsamında yapılacak olan çalıştayda, biyobozunur ve geri dönüştürülebilir atıkların kaynağında ayrıştırılması ile ilgili farkındalığın artırılması konuları işlenecek. Çalıştay 10-11-12 Eylül tarihleri arasında Grand Otel’de yapılacak.
Temel fikri, artan çevre atıklarının büyüyen bir sorun haline gelmesi nedeni ile, zarar gören çevrenin korunması, atıkların daha kontrollü ve zararsız hale getirilmesi olan proje çalıştayına; alanında uzman CITRES AB firmasından Dr. Sami Serti, Cleantech Östergötland firmasından Samar Nath, TUSELOG program yöneticisi Gülsen Can, Linköping Belediyesi’nden Ogün Türkay katılacak. Burdur Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu başkanlığında yürütülecek olan programda 3 gün boyunca büyük sorun haline gelen çevre kirliliği hakkında geniş bilgilere yer verilecek.
Karaman Belediyesi ile Yunus Emre Kültür Vakfı’nın birlikte yürütmüş olduğu Kaynağında Ayrıştırma Projesi (KARKAP) ile ilgili de diğer belediyelere bilgiler verilecek.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN