KMÜ’den Yeni Yüksek Lisans Programları
KMÜ’den Yeni Yüksek Lisans Programları
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde üç yeni yüksek lisans programı daha açıldı.
21.5.2020 13:42:03

Üniversite Senatosunun teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun kararı ile KMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel Eğitim Anabilim Dalı bünyesinde Sınıf Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programı ile Sınıf Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programının, ayrıca Arkeoloji Tezli Yüksek Programının açılması onaylandı. Böylece üniversitede eğitim-öğretim verilen toplam lisansüstü program sayısı 66’ya ulaşırken son üç yılda açılan lisansüstü program sayısı da 49 oldu.

 
KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, yeni açılan yüksek lisans programlarının hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Öğrencilerimizin lisansüstü düzeyde bilgi ve beceri kazanarak kendi alanlarında uzmanlık sahibi olabilmeleri açısından önemli üç programı daha eğitim altyapımıza katmış olduk. Böylece öğrencilerimiz kuramsal ve uygulamalı çalışmalar ile geleceğe daha hazır bir duruma gelecekler ve akademik yetkinlikleriyle ülkemizin bu alandaki yetişmiş eleman ihtiyacına katkı sağlayacaklar. Bundan sonraki süreçte de yeni akademik programlar ile bilim camiasına ve ülkemize hizmet etme gayretimizi sürdüreceğiz.” dedi.                                        
 
 
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN