Başkan Adayı Çalışkan’ın, Karaman İçin Ulaşım Projeleri
Başkan Adayı Çalışkan’ın, Karaman İçin Ulaşım Projeleri
AK Parti Karaman Belediye Başkan adayı Ertuğrul Çalışkan, Karaman`daki ulaşım sorununu çözmeye yönelik projelerini açıkladı.
3.3.2014 18:02:50

AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Çalışkan, belediyeciliğin içinden gelmesi nedeniyle yapılacak işleri çok iyi bildiğini ve şehri tanıdığını söyledi. Karaman'ın eksiklerini bildiğini ifade eden Çalışkan, "Devam eden projeler var, başlanacak olanlar var ve bunlara ilave olarak bizim ortaya koyacağımız yeni projeler var. Hepsini aynı anda hayata geçirmek için çalışmalara başlayacağız. Biz laf değil proje üreteceğiz. Bunları da halkın hizmetine sunacağız. Karaman'ı adından söz ettirir hale getireceğiz" dedi.
Ulaşımla ilgili olarak yeni projelerden de bahseden Çalışkan, "Yeni çevre yolu projesi Karaman'ı ulaşımda merkez haline getirecek. Proje ile Karaman bir geçiş güzergahı haline gelecektir. Proje kapsamında ulaşımda sorunumuz büyük ölçüde çözülüp, Karaman hızlı bir şekilde gelişmeye başlayacaktır. Ulaştırma Master Planı ulaşımdaki sorunu kökten çözecektir. Yıldız Teknik Üniversitesi ile hazırlanan planda 7 tane yeni hat oluşmuştur. Bu hatlar şehrin bütün noktalarına hitap ederek, ulaşım kalitesini artırmaya yöneliktir. Proje ile minibüsler modern hale getirilerek, şehrin her noktasına ulaşacaktır. Tramvay projesi, gelişen Karaman'ı geleceğe hazırlamak için yapılmıştır. Proje ile Karaman'ın 50-60 yıllık toplu taşıma ve ulaşım sorunu çözülecektir. Karaman'ı Türkiye'nin 2023 vizyonuna uygun hale getirmek ve yaşanabilir bir şehir haline getirmek için, birçok Avrupa şehrinde olan akıllı bisiklet uygulaması Karaman'da da hizmete konulacaktır. Akıllı bisiklet için birçok yerde istasyonlar oluşturulacaktır" diye konuştu.

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: KGRT Karaman Haber | Karaman Haber | Karaman'ın Sesi | Karaman Son Dakika | Ermenek | Ayrancı | Kazımkarabekir | Başyayla | Sarıveliler © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN