Okulların AB Proje Çalışmaları Romanya’da Devam Edecek
Okulların AB Proje Çalışmaları Romanya’da Devam Edecek
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinde çalışmalar yürüten Vali Ali Akan İlkokulu ve Makbule Orman Ortaokulu Proje Ekipleri, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nu ziyaret ederek Romanya’da yapılacak çalışmalar öncesinde bilgilendirmelerde bulundular.
12.3.2014 15:45:25

Vali Ali Akan İlkokulu Proje Ekibi“ Eco Ideas, Eco Citizens” isimli Comenius Okul Ortaklıkları Projesi kapsamında 7. yurt dışı toplantısını gerçekleştirmek üzere 17-21 Mart 2014 tarihleri arasında Romanya’da olacak. Proje için Polonya, İspanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan’dan gelen ekiplerle Romanya’da buluşulacak. Burada proje ortağı okulun belirlediği alanda hatıra ormanı oluşturulacak. Böylelikle proje ekipleri kendi ülkelerinde yapılan çalışmaları aktarma ve Romanya’da çevre ile ilgili yapılan çalışmaları yerinde görme fırsatı elde etmiş olacaklar.
AB proje çalışmaları yürüten bir başka okul olan Makbule Orman Ortaokulu da öğretmen ve öğrencileriyle yürütmekte oldukları Comenius Projesi kapsamında Romanya’nın Braila şehrine beş günlük çalışma ziyaretine gidiyor. Okul Müdürü Rahim Özkaya yaptığı açıklamada“ Öğretmen ve öğrencilerden oluşan 8 kişilik heyetimiz, proje ortağı okulda proje ile ilgili yapılan çalışmaları yerinde inceleyeceğiz. Çalışmalar kapsamında dostluk ve kardeşlik ormanına fidan dikeceğiz. Kardeş sınıfların çalışmalarını göreceğiz. Bundan sonra yapılacak çalışmaları belirleyecek ve şimdiye kadar yapılmış çalışmaların değerlendirmesini yapacağız.” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Sultanoğlu, kültürümüzle, değerlerimizle bizi Avrupa’ya tanıtacak olan okulların sorumluluğuna dikkat çekti. Sultanoğlu, projeye emek veren okul idareci, öğretmen ve öğrencilerine başarılar dileyerek ziyaret dolayısıyla kendilerine teşekkür etti.
 

Okulların AB Proje Çalışmaları Romanya’da Devam Edecek
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN