Öğrencilere Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitimi Verildi
Öğrencilere Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitimi Verildi
“Fırçalar Çantada Dişler Yolunda Projesi” kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen program ile öğrencilere ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim verildi.
29.3.2014 15:37:59

 Dr. Sadık Ahmet İlkokulu birinci sınıfında gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Vali Murat Koca “Ağız ve diş sağlığı açısından önemli olan diş fırçalamayı çocuklarımıza küçük yaşta alışkanlık olarak kazandırmak çok önemlidir. Bu kapsamda bugün gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikle çocuklarımıza flor jel uygulamasıyla diş fırçalama yöntemi uygulamalı olarak gösterildi. Bu proje çocuklarımızın doğru diş fırçalama yöntemini öğrenmelerine katkı sağlayacağı gibi, ileriki yaşlarda diş hastalıklarına yakalanmaları önlenerek daha sağlıklı bir hayat sürmelerini sağlayacaktır” dedi.
Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Türksel Dülgergil ise, “Fırçalar Çantada Dişler Yolunda Koruyucu Ana Diş Sağlığı” projesi kapsamında ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin yeni çıkan ana dişlerini florla kuvvetlendirmek ve çocuklara diş fırçalama alışkanlığını kazandırma amacıyla yapıldığını belirtti.
Konuşmaların ardından Prof. Dr. Türksel Dülgergil komutuyla Karaman Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin nezaretinde öğrencilere fırçalama teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı.

Öğrencilere Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitimi Verildi
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN