Özel Yurt Müdürleriyle Toplantı Yapıldı
Özel Yurt Müdürleriyle Toplantı Yapıldı
İlimizde bulunan özel yurt müdürlerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Yunus Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, Şube Müdürü Ömer Kılıç ile il geneli faaliyet gösteren özel yurt müdürleri katıldı.
3.12.2012 10:58:55

Özel Öğretimden sorumlu Şube Müdürü Ömer Kılıç yapılan denetimlerde yurt binalarındaki bütün bölümlerin hizmetin gerektirdiği şekilde donatıldığı, tertip, düzen ve temizliğin genelde iyi durumda olduğunu, Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen konularda daha dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, “ Faaliyetlerle mevzuatlar ve denetim konularında ilgili şube müdürü arkadaşımız gerekli açıklamaları yaptı. Karaman ili olarak yurtlarla ilgili çok önemli sorunlar yaşamıyoruz. Titiz ve itinalı faaliyetlerinizden dolayı teşekkür ederim. Yükseköğrenim ve ortaöğretime devam eden öğrencilerimize barınma imkânı sağlıyorsunuz. Bu bir nevi sosyal bir uygulama anlayışı içerisinde yeni yetişen nesillerin eğitimlerini kesintisiz ve sağlıklı devam etmelerine imkân veriyor. Yurtlarda çocuklarımızın yanlış, hatalı ileride onları sıkıntıya sokacak kötü alışkanlıklar edinmemeleri, adabı muaşeret kurallarına uygun yetişmeleri, öz bakım becerilerini kazanmaları, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri ve topluluk halinde yaşama kabiliyetleri kazanmaları sağlanıyor. Bu kabiliyetler çocuğun geleceğe hazırlanmasında önemlilik arz ediyor. Bu bakımdan buralarda görev yapan çalışan kişiler yaşantıları, hal ve hareketleri ile onlara örnek olmalıdır. Zaman zaman denetimlerden geçmektesiniz” dedi.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN