KMÜ’de “Kariyer İmkanları” Konferansı
KMÜ’de “Kariyer İmkanları” Konferansı
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) “Kamuda Kariyer İmkanları” konulu konferans düzenlendi. Genç Girişimciler Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen ve sunumunu Ticaret ve Sanayi Uzmanı Saim Atik’in yaptığı konferansa akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.
16.5.2014 18:14:50

“Aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz”
Kamu kurumlarında kariyer planı olan öğrencilere bilgi veren Saim Atik ‘5 yıl sonra nerdeyim, 10 yıl sonra nerede olacağım’ sorusunu mutlaka kendilerine sormalarını ve ortaya çıkan hedef doğrultusunda çalışmalarını tavsiye etti. Başarlı olmayı, bir hedef belirleyerek bu hedef doğrultusunda çalışmaya bağlayan Atik “Aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz” dedi.
“Kariyer planlaması, hayatınızın planıdır”
Kariyer planlamasının çok önemli olduğunu ve seçilen mesleğin insanın 40 yılına etki edeceğini ifade eden Atik, “Kariyer planlaması, hayatınızın planıdır.” dedi.
Atik, kamuda kariyer meslek olarak bilinen A grubu kadrolar için Yabancı Dil Sınavının önemine dikkat çekerek, KPSS’de 124 puan türü olduğunu ve bu puanların 91 tanesinin hesaplanabilmesi için Yabancı Dil Sınavına girme şartının arandığını belirtti.
Konferans, Saim Atik’e plaket sunulmasının ardından sona erdi.

KMÜ’de “Kariyer İmkanları” Konferansı
KMÜ’de “Kariyer İmkanları” Konferansı
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN