Yıldıray Kuruçay, Devlet’e Veda Etti
Yıldıray Kuruçay, Devlet’e Veda Etti
İlimiz Devlet Hastanesinde yaklaşık 26 yıldır bir fiil hizmet veren Karamanlıların yakından tanıdığı ve sevdiği doktorların başında yer alan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yıldıray Kuruçay, devletteki görevinden istifa ederek Özel Mümine Hatun Hastanesine geçti.
4.9.2015 17:04:49

Kuruçay’ın hastaneden ayrılması nedeniyle geçtiğimiz akşam onuruna bir veda yemeği verildi. Yemeğe Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ayhan Erenoğlu, Devlet Hastanesi Başhekimi Orhan Fesçekoğlu ve mesai arkadaşları katıldı.
Yemek sonrasında konuşan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Erenoğlu, “26 yıl hizmet eden sevgili kardeşimizi yolcu etmek kolay değil. Aslında gidene kadar hep kalacak gözüyle baktık. Gitme kal dedik. Ama Yıldıray kardeşim bir gideyim bakayım dedi. Kendisini dönüşü açık olmak üzere gönderiyoruz. Güzel hislerle onu gönderiyoruz ama yüreğimiz buruk. Biz geldiğimizden beri hastalarımızın hiç birinden sizinle ilgili herhangi bir şikayet almadık. Gidiyorsunuz ama kalbimizdesiniz. Her zaman yanınızdayız. Bu kadar sevilmeniz gerçekten çok güzel. Her zaman Karaman Devlet Hastanesinin kapısı size sonuna kadar açık. Sevindiğimiz bir noktada sağlık sektöründe yine Karaman’a hizmet edeceksiniz. Yolunuz açık olsun” dedi.
Op. Dr. Yıldıray Kuruçay’da “Bugün aslında bir veda değil. Genel Sekreterimiz ve başhekimimize biraz haksız ithamlar yapıldı. Ben açıkçası bunu üzülerek belirtmek isterim. Benim hastanede en rahat ve huzurlu çalıştığım dönemim diyebilirim. Sayın yöneticilerimiz bugün profesyonel düşünüyorlar. Ben biraz haksızlık yapıldığını düşünerek kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum. Hastaneden ayrılmak bana buruk bir acı veriyor. Çok sevdiğim çalışma arkadaşlarımdan ayrılmak hakikaten beni çok hüzünlendiriyor. Ben Hastane yönetimimize ve mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Hastanede bizi bu güzel hizmet vermemizi sağlayan ekibime başta birinci asistanım Reyhan hemşireye, Semra hemşireye, ameliyat ekibime tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Buradan aslında ayrılmıyoruz biz dahada kenetleniyoruz. Özel hastane hizmeti de aslında kamu hizmetinin bir parçası. Orada da Karaman’da hizmet edeceğiz. Ayrılışımın başlıca sebebi sağlık sorunlarımın artmış olması ve aşırı yorgunluk sebebiyle biraz karakterimiz gereği kimseyi geri çeviremiyoruz. Hastayı bitirmek için çalışıyoruz. Ama hasta bitmiyor. Ayrılırken çok buruğum ama inşallah tekrar çalışma fırsatı bulurum. Kimseye kırgın değilim. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Hastane Başhekimi Orhan Fesçekoğlu’da, Karaman’a gelirken burada iyi bir cerrahın olduğunu Yıldıray Kuruçay isminin olduğunu bilerek geldiklerini ifade ederek, “Kendisiyle birlikte çalışma onurunu yaşadık. Kendisi değerli bir çalışma arkadaşımız. Bu değeri de kendi kendine katmıştır. Biz sadece ona destek verdik. O çalışmalarına devam etti. Bundan sonraki yaşamında ve bütün ameliyatlarında Allah ona cerrah şansı versin. Doktorumuzun her türlü arkasındayız. Yıldıray bey gibi bizlere de böyle güzel vedalar nasip olur inşallah” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Yıldıray Kuruçay’a, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ayhan Erenoğlu tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi. Plaketin ardından Kuruçay cerrah arkadaşları ve asistanı Reyhan hemşireyle birlikte pasta kesti.
 

Yıldıray Kuruçay, Devlet’e Veda Etti
Yıldıray Kuruçay, Devlet’e Veda Etti
Yıldıray Kuruçay, Devlet’e Veda Etti
Yıldıray Kuruçay, Devlet’e Veda Etti
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN