Antalya’daki 7 Renk Kültür Festivali’nde Karaman Standına Yoğun İlgi
Antalya’daki 7 Renk Kültür Festivali’nde Karaman Standına Yoğun İlgi
Antalya’nın Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 7 Renk Kültür Festivali tüm yoğunluğuyla devam ediyor.
30.7.2013 18:35:52

 

Festivalde Karaman standı ilgi odağı olmaya devam ederken, standın ana temaları olan Karamanoğlu Mehmet Bey ve Türkçe, Ulu Önder Atatürk'ün soyunun Karaman ilişkileri, Yunus Emre'nin Karaman bağlantısı afişler, broşürler, video ve foto slayt gösterimleriyle tanıtılıyor.
Antalya Karamanlılar Derneği Koordinatör Danışman Orhan Yüksel, “Mevlana'nın Karaman ile olan ilişkilerinin Türkçe ve İngilizce olarak afişlerle öne çıkarılarak sunulduğu standımızda; Karaman Koyunu cins ve özellikleri ile tanıtılmakta, her Karamanlıya anlamı sorulan "
Karaman'ın Koyunu Sonra çıkar oyunu" deyiminin anlamı da Türkçe ve İngilizce olarak afişlerimizden yansıtılmakta ve büyük ilgi görmektedir. Derneğimize destek anlamında standımıza ürün gönderen Bifa ve Saray Bisküvilerimiz de standımızdan ikram edilip, firmalarımızla bağlantılı olarak Karaman'ımız tanıtılmaya çalışılmaktadır. Karadağ, Taşkale ve Ermenek'le birlikte Toroslardaki Karaman gün boyunca afişe ediliyor. 4 Ağustos Pazar akşamı Karaman ve Konya İlleri olarak ortaklaşa sunacağımız, yöremizin kan kaynatan, yürek hoplatan oyun havaları ile zirve yapacağı beklenen gecemiz için hazırlıklarımız sürüyor. O akşam tüm Karamanlı ve Konyalı hemşerilerimizi ve hareket seven Antalyalıları Festival sahnemizde bekliyoruz” dedi.
 Antalya’daki 7 Renk Kültür Festivali’nde Karaman Standına Yoğun İlgi
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN