Vali Koca, Yardımsever Öğrencileri Ödüllendirdi
Vali Koca, Yardımsever Öğrencileri Ödüllendirdi
İlimiz Valisi Murat Koca, Valilik tarafından başlatılan Suriye’ye yardım kampanyası çerçevesinde harçlıklarından biriktirerek topladıkları paralarla çay şekeri alan Şehit İsmail Erez İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerini makamında kabul ederek ödüllendirdi.
4.1.2013 11:15:57

Sivil toplum örgütlerinin öncülüğünde Karaman Valililiği tarafından başlatılan ve Karaman halkının da büyük destek verdiği Suriyeli mültecilere yardım kampanyası çerçevesinde Şehit İsmail Erez İmam Hatip ortaokulu öğrencileri kampanyaya harçlıklarından biriktirdikleri paralar ile çay şekeri alarak katkı sağladı. Bu kampanyayı duydukları andan itibaren böyle bir çalışmanın içerisinde girdiklerini ifade eden yardımsever öğrenciler bölgede yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmak istemediklerini belirterek, katkıda bulunmak istediklerini ifade ettiler.
Vali Murat Koca’da yaptığı konuşmasında çocukların biriktirdikleri harçlıklarıyla mağdur insanların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik böyle bir çalışmanın içinde bulunmalarının çok güzel ve anlamlı bir davranış olduğunu ifade etti. Vali Koca öğrencilerin bu anlamlı davranışın kendisini duygulandırdığı belirterek, öğrencilere bu yardımlarından dolayı teşekkür etti ve öğrencilerin bu davranışlarının herkese örnek olması gerektiğini ifade etti. Öğrencilerle yakından ilgilenen ve onlarla sıcak bir sohbet gerçekleştiren Vali Koca ziyaretin sonunda öğrencilere okul hayatlarında başarılar dileyerek, onlara çeşitli hediyeler verdi.
Ziyarete Okul Müdürü Musa Kartal ile okul yöneticileri ve Diyanet-Sen temsilcileri de katıldı.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN