Sağlık Birimleri Bu Binada Toplanacak
Sağlık Birimleri Bu Binada Toplanacak
Vali Fahri Meral, eski doğum hastanesinin bulunduğu arsa üzerinde inşaatı devam eden ve ilimiz için önemli bir proje olan sağlık kompleksinde incelemelerde bulundu.
14.1.2020 10:45:13

Yapım çalışmaları devam eden inşaat alanında incelemelerde bulunan Vali Meral, yapımı tamamlandığında içerisinde yer alan ünitelerle vatandaşlara daha geniş hizmet imkânları sağlayacak olan binanın son durumu hakkında Sağlık İl Müdürü Dr. Adnan Kurşun ve üstlenici firma yetkililerinden hakkında bilgiler aldı.

 
11 bin 786 metrekare kapalı alana sahip ve 30 milyon 562 bin Türk lirasına mal olması planlanan sağlık kompleksinin ilimiz için çok önemli bir proje olduğunu dile getiren Vali Meral, birçok sağlık birimini bünyesinde barındıracak olan sağlık kompleksinin tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlarımıza daha iyi şartlarda ve daha kaliteli sağlık hizmeti verilebileceğini söyledi. Çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden Vali Meral, sağlık kompleksinin 2020 yılı içerisinde faaliyete geçmesinin hedeflendiğini söyledi.
 
Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük Eylem Planı kapsamında kararı verilen ve tamamlandığında birçok sağlık birimini bir araya toplayacak olan sağlık kompleksinde; 20 Yataklı Gebe İzleme Merkezi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, 4-5 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, İl Ambulans Başhekimliği ve İlk Yardım Eğitim Merkezi bulunacak.
 
Sağlık Kompleksin binası incelemelerine Vali Fahri Meral’in yanı sıra AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Türkmen Hacıhaliloğlu katıldı.
Sağlık Birimleri Bu Binada Toplanacak
Sağlık Birimleri Bu Binada Toplanacak
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN